Jak sugeruje cos lekarzowi to on sie obraza i pyta gdzie o tym slyszalem i jak mowie ze na internecie to mowi mi to idz i sie lecz na internecie ale dzisiaj byl w wyjatkowo dobrym nastroju. Wiec dostalem nowy lek. Tylko, ze w wersji angielskiej na Wikipedi jest wiele zastrzezen co do tego leku. Tylko, ze pisza jakies dziwolagi typu wywoluje raka ale u myszy ale nie u szczura (a moze odwrotnie 🙂 ) Ale mniejsza o to bede krolikiem doswiadczalnym i przettestuje lek na sobie. Jest pokrewny Gabapentinowi a ten juz biore wiele lat. Pisze, ze pregabalina jest drozsza od Gabapentinu ale mnie to nie rusza bo mam to ryczaltem. Wiec bede tym leczyl moje bole neuropatyczne, ktore sa coraz silniejsze. Czesto zasypiam a po 2 godzinach sie budze i nie moge zasnac bo mnie boli. Wiec teraz zobacze jaki wplyw ma na mnie ten nowy lek. 🙂
To leczy jeszcze zespoł lęk uogólnionego, tylko ze nie wiem co to jest?????

O kurwa to jest straszne:

http://pl.wikipedia.org/wiki/L%C4%99k_uog%C3%B3lniony

Zespół lęku uogólnionego[edytuj]
(Przekierowano z Lęk uogólniony)
Zaburzenie lękowe uogólnione
ICD-10 F41.1
Uogólnione zaburzenie lękowe
DSM-IV 300.2
Zespół lęku uogólnionego; (ang. General anxiety disorder, free floating anxiety) – zaburzenie psychiczne należące do zaburzeń lękowych, które charakteryzuje nierealistyczny, uporczywy i przesadzony lęk przed potencjalnym nieszczęściem, które może dotknąć zarówno osobę chorą jak i jej rodzinę (bankructwo, choroba, niepowodzenia życiowe). Osoby cierpiące na to zaburzenie mają również problemy z koncentracją, łatwo się irytują i męczą, żyją ciągle w stanie napięcia. Uwaga chorego skierowana jest głównie na przeszukiwaniu otoczenia w poszukiwaniu symptomów nieszczęść, jest on czynnie zaangażowany w poszukiwaniu bezpieczeństwa (prosi członków rodziny o powiadamianie, że są bezpieczni, kontroluje wydatki, by uchronić się przed stratą finansową). Charakterystyczne jest to, że w obecności wszystkich członków rodziny osoba odpręża się, jest w stanie nawiązywać kontakty towarzyskie i dobrze się bawić. Z chwilą zniknięcia członka rodziny z pola widzenia pojawia się napięcie i lęk.
Zespół lęku uogólnionego może być objawem klinicznym depresji maskowanej (to jest takiego rodzaju depresji, w którym endogenny zespół depresyjny maskowany jest przez inne objawy)[1].

Pregabalina
Ogólne informacje
Wzór sumaryczny C8H17NO2
Masa molowa 159,22608 g/mol
[pokaż]SMILES
Identyfikacja
Numer CAS 148553-50-8
PubChem 5486971[1]
DrugBank APRD01198[2]
Klasyfikacja
ATC N03AX16
Stosowanie w ciąży kategoria B3(AU), C(US)
[pokaż]Farmakokinetyka
[pokaż]Uwagi terapeutyczne
Pregabalina (pregabalin, ATC: N 03 AX 16) – organiczny związek chemiczny, lek przeciwpadaczkowy, pochodna kwasu gamma-aminomasłowego. Stosowana w leczeniu bólu neuropatycznego, oraz zespołu lęku uogólnionego u dorosłych. Produkowana przez firmę Pfizer pod nazwą handlową Lyrica®.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: